Istanbul | Júl
od 324 €
Istanbul, Turkey

Istanbul | Júl

Letisko Budapešť
Vytvorený: sobota 27. mája 2023 - Odchod: nedeľa 23. júla 2023
Ref ID: 5457386
Cena na osobu od
324 €
Pri objednávke 2 dospelých

O mieste

Istanbul vďačí za svoj historický význam a úžasné kultúrne a architektonické dedičstvo svojej dokonalej strategickej polohe, keďže sa rozprestiera pri Bosporskom prielive, ktorý oddeľuje Európu a Malú Áziu. Počas väčšiny svojej 2 500 rokov dlhej histórie bolo mesto (najprv známe ako Byzancia, potom ako Konštantínopol a od roku 1930 ako Istanbul) kultúrnym taviacim kotlom. Dnes má viac ako 13 miliónov obyvateľov, ktorí sú takmer výlučne Turci a mnohí z nich sú nedávni prisťahovalci z provinčného Turecka, ktorých láka prísľub práce a kariéry v tomto pulzujúcom a rýchlo sa rozvíjajúcom meste. Istanbul už nie je hlavným mestom krajiny, ale je ekonomickou a kultúrnou veľmocou Turecka - tento status podčiarkuje jeho úloha Európskeho mesta kultúry v roku 2010 a udelenie zápisu na zoznam svetového dedičstva UNESCO mnohým z jeho najdôležitejších pamiatok, ktoré siahajú od ohromujúcich osmanských mešít a byzantských kostolov a katakomb až po stĺpy helenistických chrámov a zvyšky mohutných stredovekých mestských hradieb. V Istanbule sa však nachádza viac ako len byzantské a osmanské dedičstvo. Rýchlo rastúca ekonomika prispela k rozkvetu umeleckej a hudobnej scény s množstvom nových barov, klubov, súkromných umeleckých galérií, reštaurácií a značkových módnych predajní.
Viac informácií
Vytvorený: sobota 27. mája 2023 - Odchod: nedeľa 23. júla 2023
Typ zájazdu

Zahrnuté služby

23 júl
Budapešť - Istanbul
Odchod
Wizz Air
Wizz Air Wizz Air - W62429
6:55 - Budapest, Budapest Ferenc Liszt (BUD)
10:00 - Istanbul, Istanbul Airport (IST)
0 PC Priamo FARE: Basic
Doprava:  W62429
Trieda kabíny: Economy
Meno: Basic
23 júl
Transfer
Istanbul Airport (IST)→Tugra Hotel

Zdieľaný

Standard Shuttle (Minibus)
  • Žiadna čakacia doba
23 júl
Ubytovanie
3 Nocí
Tugra Hotel
71%
Istanbul - V 0,6 km od centraFree breakfastFevzipasa Cad. Feyzullah Efendi Sok 6, Istanbul 34080 Standard room, 1 bedroom - 2 twin beds
With a stay at Tugra Hotel, you'll be centrally located in Istanbul, within a 5-minute drive of Grand Bazaar and Galata Tower. This hotel is 2.3 mi (3.7 km) from Blue Mosque and 2.8 mi (4.6 km) from Hagia Sophia. Make use of convenient amenities such as complimentary wireless Internet access, concierge services, and babysitting (surcharge). Additional amenities at this Beaux Arts hotel include wedding services and a television in a common area. Make yourself at home in one of the 32 individually decorated guestrooms, featuring minibars and LCD televisions. Your pillowtop bed comes with premium bedding. Rooms have private balconies. Complimentary wireless Internet access keeps you connected, and satellite programming is available for your entertainment. Bathrooms feature showers with rainfall showerheads and hair dryers.
26 júl
Transfer
Tugra Hotel→Istanbul Airport (IST)

Zdieľaný

Standard Shuttle (Minibus)
  • Žiadna čakacia doba
26 júl
Istanbul - Budapešť
Návrat
Wizz Air
Wizz Air Wizz Air - W62430
10:10 - Istanbul, Istanbul Airport (IST)
11:10 - Budapest, Budapest Ferenc Liszt (BUD)
0 PC Priamo FARE: Basic
Doprava:  W62430
Trieda kabíny: Economy
Meno: Basic
Pripomienka:

Všetky termíny k dispozicií po kliknutí na "Možnosti rezervácie" a "K termínom a objednávke"

Cena na osobu od
324 €
Pri objednávke 2 dospelých
Obsahuje
Destinácia 1
Preprava 2
Ubytovanie 1
Transfery 2

Naše nápady na cestu

 

Viac ponúk