Kanárske ostrovy | Apartmány Amazonas bez stravy a s transferom
od 418 €
Gran Canaria (Island), Spain

Kanárske ostrovy | Apartmány Amazonas bez stravy a s transferom

Letisko Viedeň
Vytvorený: streda 17. mája 2023
Ref ID: 4885069
Cena na osobu od
418 €
Pri objednávke 2 dospelých

O mieste

Gran Canaria je tretím ostrovom z Kanárskych ostrovov, afrického súostrovia, ktoré je súčasťou Španielska. Nachádza sa v Atlantickom oceáne asi 150 km od severozápadného pobrežia Afriky a približne 1 350 km od Európy. Gran Canaria je tretím najväčším ostrovom súostrovia, čo sa týka rozlohy aj nadmorskej výšky. Hlavné mesto Las Palmas de Gran Canaria bolo založené 24. júna 1478 pod názvom "Real de Las Palmas". Las Palmas de Gran Canaria je spolu so Santa Cruz de Tenerife hlavným mestom autonómneho spoločenstva Kanárske ostrovy. Tento ostrov sa nazýva "miniatúrny kontinent" vďaka rôznym klimatickým podmienkam a rozmanitosti krajiny, ktorá sa tu nachádza, s dlhými plážami a dunami s bielym pieskom, ktoré kontrastujú so zelenými roklinami a malebnými dedinkami. Tretina ostrova je pod ochranou UNESCO ako biosférická rezervácia. Väčšina turistov navštevuje južnú časť ostrova. Sever býva chladnejší, zatiaľ čo juh je teplejší a slnečný. Na ostrove sa nachádza 32 chránených prírodných oblastí, najmä vidiecky park Nublo, džungľa Doramas, roklina Azuaje, Tamadaba, Pino Santo atď. Letoviská sa sústreďujú v centrálnej východnej časti južného pobrežia v oblasti Maspalomas, ktorá zahŕňa mestá San Agustín, Playa del Inglés a Meloneras. V meste Tarajalillo sa nachádza aeroklub, odkiaľ sa uskutočňujú turistické lety nad ostrovom. Ešte ďalej na západ pozdĺž južného pobrežia, v obci Mogán, sa nachádzajú obce Puerto Rico a Puerto de Mogán, dedina nazývaná "Malé Benátky" kvôli množstvu kanálov. K ďalším zaujímavostiam patrí park Cocodrilos, Roque Nublo, Cenobio de Valerón s viac ako 350 zásobnými dutinami, Maľovaná jaskyňa Galdar najvýznamnejší archeologický park na Kanárskych ostrovoch alebo botanické záhrady Jardín Canario (v Tafira Alta) a Cactualdea (v La Aldea de San Nicolás). El Dedo de Dios, teda "Boží prst", bol skalnatý ihlan vyčnievajúci z mora v Puerto de las Nieves a predtým bol charakteristickou atrakciou Kanárskych ostrovov, kým ho nezničila tropická búrka Delta, ktorá prešla súostrovím v novembri 2005. Pláž Las Canteras, chránená oblasť a potápačská zóna, sa nachádza v centre mesta. Las Palmas de Gran Canaria je známe aj každoročným karnevalom. Medzi ďalšie zaujímavosti hlavného mesta patrí Museo Canario (najvýznamnejšie archeologické múzeum na súostroví), katedrála a námestie Plaza del Espíritu Santo. Mesto Agüimes vo východnej časti ostrova bolo starostlivo zrekonštruované. Do okresu patrí aj najznámejšia potápačská oblasť na ostrove: morská rezervácia na pláži Playa de El Cabrón hneď za mestom Arinaga. Ďalšími významnými mestami sú Telde, ktoré je okrem iného známe svojimi školami surfovania v Salinetas, Vecindario (v rámci obce Santa Lucía de Tirajana) a Gáldar, v ktorom sa nachádza významná potápačská zóna. Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Viac informácií
Vytvorený: streda 17. mája 2023

Zahrnuté služby

14 jún
Viedeň - Gran Canaria (Island)
Odchod
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR685
11:50 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
15:45 - Gran Canaria, Gran Canaria (LPA)
0 KG Priamo
Doprava:  FR685
Trieda kabíny: Economy
Meno: VALUE
Všetky typy cestovného zahŕňajú malú osobnú tašku 40x20x25cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Check-in batožinu do podpalubia je možné si doobjdenať v kroku rezervácie.
14 jún
Transfer
Gran Canaria (LPA)→Apartamentos Amazonas

Zdieľaný

Standard Shuttle (Autobus)
  • Žiadna čakacia doba
14 jún
Ubytovanie
7 Nocí
Apartamentos Amazonas
74%
San Bartolome de Tirajana - V 23,7 km od centraBez stravyCalle Marruecos, 4Playa del Ingles, San Bartolome de Tirajana 35100 1 bedroom apartment with balcony or terrace
Apartmánový hotel je v destinácii San Bartolomé de Tirajana s priamym spojením s obchodným centrom, do 5 min. autom od Duny Maspalomas a Kasbah Shopping Center (nákupné centrum). Apartmánový hotel na pláži je 1,2 km od Nákupné centrum Yumbo a 21,9 km od Pláž Puerto Rico. Terasa a záhrada poskytujú skvelý výhľad a k dispozícii je tiež vonkajší bazén. Súčasťou vybavenia zariadenia apartmánový hotel sú tiež bezplatný bezdrôtový prístup na internet, televízia v spoločných priestoroch a pomoc s rezerváciou výletov/vstupeniek. Doprajte si pohodlie apartmán, kde nájdete kuchynku s veľkou chladničkou/mrazničkou a varnou doskou. Nájdete tu zariadené balkóny alebo terasy. Užijete si zábavu s televíziou s plochou obrazovkou a káblová televízia programami. V spojení vás udrží bezplatný bezdrôtový prístup na internet. Medzi užitočné patrí varič na kávu/čaj a rozkladacia sedačka. Upratovanie izieb prebieha s obmedzením.
21 jún
Transfer
Apartamentos Amazonas→Gran Canaria (LPA)

Zdieľaný

Standard Shuttle (Autobus)
  • Žiadna čakacia doba
21 jún
Gran Canaria (Island) - Viedeň
Návrat
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR686
16:25 - Gran Canaria, Gran Canaria (LPA)
22:10 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
0 KG Priamo
Doprava:  FR686
Trieda kabíny: Economy
Meno: VALUE
Všetky typy cestovného zahŕňajú malú osobnú tašku 40x20x25cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Check-in batožinu do podpalubia je možné si doobjdenať v kroku rezervácie.
Pripomienka:

Všetky termíny k dispozicií po kliknutí na "Možnosti rezervácie" a "K termínom a objednávke"

Cena na osobu od
418 €
Pri objednávke 2 dospelých
Overiť cenu a dostupnosť
Obsahuje
Destinácia 1
Preprava 2
Ubytovanie 1
Transfery 2

Naše nápady na cestu

 

Viac ponúk