Kanárske ostrovy | Ura Jardín del Atlántico s polpenziou a transferom
od 605 €
Gran Canaria (Island), Spain

Kanárske ostrovy | Ura Jardín del Atlántico s polpenziou a transferom

Letisko Viedeň
Vytvorený: streda 17. mája 2023
Ref ID: 4885021
Cena na osobu od
605 €
Pri objednávke 2 dospelých

O mieste

Gran Canaria je tretím ostrovom z Kanárskych ostrovov, afrického súostrovia, ktoré je súčasťou Španielska. Nachádza sa v Atlantickom oceáne asi 150 km od severozápadného pobrežia Afriky a približne 1 350 km od Európy. Gran Canaria je tretím najväčším ostrovom súostrovia, čo sa týka rozlohy aj nadmorskej výšky. Hlavné mesto Las Palmas de Gran Canaria bolo založené 24. júna 1478 pod názvom "Real de Las Palmas". Las Palmas de Gran Canaria je spolu so Santa Cruz de Tenerife hlavným mestom autonómneho spoločenstva Kanárske ostrovy. Tento ostrov sa nazýva "miniatúrny kontinent" vďaka rôznym klimatickým podmienkam a rozmanitosti krajiny, ktorá sa tu nachádza, s dlhými plážami a dunami s bielym pieskom, ktoré kontrastujú so zelenými roklinami a malebnými dedinkami. Tretina ostrova je pod ochranou UNESCO ako biosférická rezervácia. Väčšina turistov navštevuje južnú časť ostrova. Sever býva chladnejší, zatiaľ čo juh je teplejší a slnečný. Na ostrove sa nachádza 32 chránených prírodných oblastí, najmä vidiecky park Nublo, džungľa Doramas, roklina Azuaje, Tamadaba, Pino Santo atď. Letoviská sa sústreďujú v centrálnej východnej časti južného pobrežia v oblasti Maspalomas, ktorá zahŕňa mestá San Agustín, Playa del Inglés a Meloneras. V meste Tarajalillo sa nachádza aeroklub, odkiaľ sa uskutočňujú turistické lety nad ostrovom. Ešte ďalej na západ pozdĺž južného pobrežia, v obci Mogán, sa nachádzajú obce Puerto Rico a Puerto de Mogán, dedina nazývaná "Malé Benátky" kvôli množstvu kanálov. K ďalším zaujímavostiam patrí park Cocodrilos, Roque Nublo, Cenobio de Valerón s viac ako 350 zásobnými dutinami, Maľovaná jaskyňa Galdar najvýznamnejší archeologický park na Kanárskych ostrovoch alebo botanické záhrady Jardín Canario (v Tafira Alta) a Cactualdea (v La Aldea de San Nicolás). El Dedo de Dios, teda "Boží prst", bol skalnatý ihlan vyčnievajúci z mora v Puerto de las Nieves a predtým bol charakteristickou atrakciou Kanárskych ostrovov, kým ho nezničila tropická búrka Delta, ktorá prešla súostrovím v novembri 2005. Pláž Las Canteras, chránená oblasť a potápačská zóna, sa nachádza v centre mesta. Las Palmas de Gran Canaria je známe aj každoročným karnevalom. Medzi ďalšie zaujímavosti hlavného mesta patrí Museo Canario (najvýznamnejšie archeologické múzeum na súostroví), katedrála a námestie Plaza del Espíritu Santo. Mesto Agüimes vo východnej časti ostrova bolo starostlivo zrekonštruované. Do okresu patrí aj najznámejšia potápačská oblasť na ostrove: morská rezervácia na pláži Playa de El Cabrón hneď za mestom Arinaga. Ďalšími významnými mestami sú Telde, ktoré je okrem iného známe svojimi školami surfovania v Salinetas, Vecindario (v rámci obce Santa Lucía de Tirajana) a Gáldar, v ktorom sa nachádza významná potápačská zóna. Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Viac informácií
Vytvorený: streda 17. mája 2023

Zahrnuté služby

14 jún
Viedeň - Gran Canaria (Island)
Odchod
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR685
11:50 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
15:45 - Gran Canaria, Gran Canaria (LPA)
0 KG Priamo
Doprava:  FR685
Trieda kabíny: Economy
Meno: VALUE
Všetky typy cestovného zahŕňajú malú osobnú tašku 40x20x25cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Check-in batožinu do podpalubia je možné si doobjdenať v kroku rezervácie.
14 jún
Transfer
Gran Canaria (LPA)→Ura Jardín del Atlántico

Zdieľaný

Standard Shuttle (Autobus)
  • Žiadna čakacia doba
14 jún
Ubytovanie
7 Nocí
Ura Jardín del Atlántico
64%
San Bartolome de Tirajana - V 23,2 km od centraPolpenziaSan Cristóbal de la Laguna 9, San Bartolome de Tirajana 35100 Standard apartament (2+0)
Ura Jardín del Atlántico je v destinácii San Bartolomé de Tirajana v blízkosti pláže, len 2 min. pešo od Paseo Costa Canaria a 5 min. pešo od Pláž Playa del Inglés. Apartmánový hotel je 1,9 km od Nákupné centrum Yumbo a 2,8 km od Duny Maspalomas. Môžete využiť širokú ponuku rekreačných zariadení, medzi ktoré patria 3 vonkajšími bazénmi a fitness centrum. Apartmánový hotel ďalej ponúka: kadernícky salón a pomoc s rezerváciou výletov/vstupeniek. Ubytujte sa v niektorej z 334 izieb, ktorých súčasťou sú kuchynky, chladničky a varné dosky, a cíťte sa ako doma. Súčasťou izieb sú súkromné zariadené balkóny alebo terasy. K dispozícii sú televízory s plochou obrazovkou a filmy za úhradu a tiež bezdrôtový prístup na internet (za príplatok), ktorý vám umožní byť neustále v spojení. Súčasťou zariadenia izieb sú telefóny a kávovary/čajníky. Upratovacie služby sa poskytujú s obmedzením.
21 jún
Transfer
Ura Jardín del Atlántico→Gran Canaria (LPA)

Zdieľaný

Standard Shuttle (Autobus)
  • Žiadna čakacia doba
21 jún
Gran Canaria (Island) - Viedeň
Návrat
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR686
16:25 - Gran Canaria, Gran Canaria (LPA)
22:10 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
0 KG Priamo
Doprava:  FR686
Trieda kabíny: Economy
Meno: VALUE
Všetky typy cestovného zahŕňajú malú osobnú tašku 40x20x25cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Check-in batožinu do podpalubia je možné si doobjdenať v kroku rezervácie.
Pripomienka:

Všetky termíny k dispozicií po kliknutí na "Možnosti rezervácie" a "K termínom a objednávke"

Cena na osobu od
605 €
Pri objednávke 2 dospelých
Overiť cenu a dostupnosť
Obsahuje
Destinácia 1
Preprava 2
Ubytovanie 1
Transfery 2

Naše nápady na cestu

 

Viac ponúk