Korfu, Grécko | Irene Apartments apartmán bez stravy s transferom
od 307 €
Corfu, Greece

Korfu, Grécko | Irene Apartments apartmán bez stravy s transferom

Letisko Bratislava
Vytvorený: nedeľa 14. mája 2023
Ref ID: 4829987
Cena na osobu od
307 €
Pri objednávke 2 dospelých

O mieste

Korfu s benátskou pevnosťou, britskými palácmi a francúzskou esplanádou podľa vzoru Rue de Rivoli v Paríži vám možno vôbec nebude pripadať grécke. Najľudnatejší a najkozmopolitnejší z Iónskych ostrovov je plný cudzincov a zahraničnej architektúry. V legende je Korfu ostrovom, kde sa stroskotaný Odyseus stretol s krásnou princeznou Nausikou. Niektorí miestni obyvatelia tvrdia, že to bol aj magický ostrov, ktorý vyčaroval Shakespeare v Búrke. Mesto Korfu, malé a príjemné mesto, je najväčším a najdôležitejším mestom na ostrove. Tu sa nachádza letisko a kotví tu väčšina výletných lodí a diaľkových trajektov. Stará pevnosť je určite jednou z dominánt Korfu. Pevnosť postavili Benátčania v roku 1546 na mieste byzantského hradu a od zvyšku mesta ju oddeľuje priekopa. Staré mesto je labyrintom úzkych uličiek, ktorým dominuje pevnosť zo 16. storočia. Za každým rohom nájdete kaplnku, staré sídlo alebo námestie s tajnou záhradou. Medzi Starou pevnosťou a Starým mestom nájdeme Esplanádu, ktorá je so svojimi oblúkmi a kaviarňami považovaná za najkrajšiu esplanádu v Grécku. Palác Achillion má ideálnu polohu v malebnej dedinke Gastouri, 10 km južne od centra mesta. Bol letným sídlom cisárovnej Sissi od roku 1890 až do jej smrti v roku 1898. Z tejto nádhernej budovy a jej malebných záhrad je výhľad na more a mesto Korfu. Na severozápadnom cípe ostrova sa nachádza živé letovisko Sidari. Sú to vlastne dve malé pobrežné dedinky spojené dlhou rozľahlou piesočnatou plážou. Polostrov Kanoni so ženským kláštorom zo 17. storočia je jednou z najznámejších pamiatok Korfu a nájdete ho na mnohých pohľadniciach z ostrova. Z ostrovčeka Kanoni sa dá loďou dostať na ďalší ostrovček, Myší ostrov alebo Pontikonisi. Architektúra Korfu je veľmi rozmanitá, ovplyvnená civilizáciami, ktoré ostrov kedysi obývali. Masový cestovný ruch zmenil niektoré časti ostrova na púšte, ale prekvapujúcu časť ostrova stále tvoria olivové háje, hory alebo lesy. Mesto Korfu je pôvabné a elegantné mesto postavené medzi dvoma pevnosťami. Korfu je považované za jedno z najkrajších gréckych miest a je ľahké pochopiť prečo, keď sa prechádzate úzkymi uličkami a uličkami, prechádzate cez priestranné námestia, navštevujete byzantské kostoly a benátske pamiatky. A samozrejme, Korfu má aj svoje prírodné krásy; zeleno-tyrkysovú vodu, ktorá mesto obklopuje.
Viac informácií
Vytvorený: nedeľa 14. mája 2023

Zahrnuté služby

02 jún
Bratislava - Corfu
Odchod
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR1745 - Riadené: Ryanair Sun S.A.
20:15 - Bratislava, M R Stefanik (BTS)
23:00 - Kerkyra/corfu, Ioannis Kapodistrias Intl (CFU)
Priamo FARE: Value
Doprava:  FR1745 Riadené:  Ryanair Sun S.A.
Trieda kabíny: Economy
Meno: Value
Všetky typy cestovného zahŕňajú malú osobnú tašku 40x20x25cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Check-in batožinu do podpalubia je možné si doobjdenať v kroku rezervácie.
02 jún
Transfer
Ioannis Kapodistrias Intl (CFU)→Irene Apartments

Zdieľaný

Standard Shuttle (Autobus)
  • Žiadna čakacia doba
02 jún
Ubytovanie
7 Nocí
Irene Apartments
70%
Corfu - V 3,4 km od centraBez stravyAgios Gordios, Corfu 49100 Studio superior capacity 3
Irene Apartments je v destinácii Corfu Town v blízkosti pláže, 3 min. peši od Ionian Sea. Apartmánový hotel je 16,3 km od Prístav Korfu a 10,8 km od Pláž Glyfada. Môžete využiť širokú ponuku rekreačných zariadení, medzi ktoré patrí fitness centrum a sezónny vonkajší bazén. Súčasťou vybavenia zariadenia apartmánový hotel sú tiež bezplatný bezdrôtový prístup na internet a grily na opekanie. Ubytujte sa v niektorej z 30 izieb, ktorých súčasťou sú kuchynky, chladničky a varné dosky, a cíťte sa ako doma. Bezplatný bezdrôtový prístup na internet vám umožní byť neustále v spojení, zatiaľ čo televízory s plochou obrazovkou sa postarajú o vašu skvelú zábavu. Súčasťou zariadenia izieb sú kávovary/čajníky a stropné ventilátory. Upratovacie služby sa poskytujú denne.
09 jún
Transfer
Irene Apartments→Ioannis Kapodistrias Intl (CFU)

Zdieľaný

Standard Shuttle (Autobus)
  • Žiadna čakacia doba
09 jún
Corfu - Bratislava
Návrat
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR1744 - Riadené: Ryanair Sun S.A.
23:25 - Kerkyra/corfu, Ioannis Kapodistrias Intl (CFU)
0:15 - Bratislava, M R Stefanik (BTS)
+1 deň Priamo FARE: Value
Doprava:  FR1744 Riadené:  Ryanair Sun S.A.
Trieda kabíny: Economy
Meno: Value
Všetky typy cestovného zahŕňajú malú osobnú tašku 40x20x25cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Check-in batožinu do podpalubia je možné si doobjdenať v kroku rezervácie.
Cena na osobu od
307 €
Pri objednávke 2 dospelých
Overiť cenu a dostupnosť
Obsahuje
Destinácia 1
Preprava 2
Ubytovanie 1
Transfery 2

Naše nápady na cestu

 

Viac ponúk