Göteborg z Viedne
od 196 €
Gothenburg, Sweden

Göteborg z Viedne

Víkendovka
Vytvorený: utorok 31. januára 2023 - Odchod: piatok 10. marca 2023
Ref ID: 4298227
Cena na osobu od
196 €
Pri objednávke 2 dospelých

O mieste

Göteborg je druhé švédske mesto a najväčší škandinávsky prístav. Napriek tomu je vďaka skvelej kombinácii mestského ruchu a malomestskej prívetivosti už roky známe ako najpriateľskejšie švédske mesto. Stručne povedané, Göteborg je živé mesto so zaujímavými pamiatkami a bezkonkurenčnou prímorskou atmosférou. Mestu vládne Poseidón, ktorého gigantická bronzová socha boha mora obnažuje svoje svaly uprostred Gotaplatsenu, umeleckého centra mesta, ale jeho doména siaha ďaleko za jeho hranice. V Fiskekorke, čo znamená rybí kostol, sa v pracovných dňoch ráno dražia úlovky námorníkov. Je to krytý rybí trh, ktorý dostal svoje meno podľa podobnosti budovy s gotickým kostolom. Hoci je Göteborg rušné mesto, vie byť aj pekné a pokojné, najmä v mnohých parkoch. V Slottsskogen sa nachádzajú jazerá, vtáky a zoologická záhrada so švédskymi zvieratami. Hneď za ním sa nachádza slávna botanická záhrada so zbierkami z celého sveta. Múzeí je veľa, ale dve sú mimoriadne zaujímavé. Múzeum Röhsska, národné múzeum švédskeho dizajnu a úžitkového umenia, a Múzeum umenia v Göteborgu, ktoré sídli v nádhernej budove obklopenej divadlom a koncertnou sieňou a ponúka zbierku severského umenia svetovej úrovne. Göteborská katedrála Domkyrkan bola postavená v roku 1815 na troskách dvoch predchádzajúcich kostolov, ktoré vyhoreli v rokoch 1721 a 1802. Neoklasicistická budova sa nachádza na ulici Vastra Hamngatan uprostred centra mesta. Göteborg ako taký vôbec nie je priemyselným mestom, ale skôr logistickým centrom. Žiadne pochmúrne prostredie alebo vysoké komíny tu vôbec nie sú. Namiesto toho tu máte obrovské množstvo zelených plôch, súostrovie a množstvo športu a kultúry. Hluk davov, kozmopolitné reštaurácie, kaviarne pozdĺž obľúbenej Avery a neďaleké západné náklady Švédska robia z tohto mesta hučiacu metropolu.
Viac informácií
Vytvorený: utorok 31. januára 2023 - Odchod: piatok 10. marca 2023
Typ zájazdu
Víkendovka
Raňajky

Zahrnuté služby

10 mar

Doprava Viedeň - Gothenburg

Odchod
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR1586
6:05 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
8:05 - Gothenborg, Landvetter (GOT)
Priamy let FARE: Value
Doprava:  FR1586
Trieda kabíny: Economy
Meno: Value
10 mar

Ubytovanie

3 nocí
Spar Hotel Gårda
79%
V 2,1 km od centra Free breakfast Norra Kustbanegatan 15-17, Gothenburg SE-416 64 Twin room, 2 twin beds
Spar Hotel Gårda má vrámci destinácie Gothenburg centrálnu polohu, nachádza sa 4 min. pešky od Sparvagsmuseum a 12 min. od Štadión Nya Ullevi. Hotel s ekologickým zameraním je 1,5 km od Záhradná spoločnosť v Göteborgu a 1,6 km od Palmehuset (skleníková záhrada). Môžete využiť širokú ponuku rekreačných zariadení, medzi ktoré patrí klub zdravia a sauna. Súčasťou vybavenia zariadenia hotel sú tiež bezplatný bezdrôtový prístup na internet a televízia v spoločných priestoroch. Ubytujte sa v niektorej z 170 izieb, ktorých súčasťou sú televízory s plochou obrazovkou. Bezplatný bezdrôtový prístup na internet vám umožní byť neustále v spojení, zatiaľ čo satelitná televízia sa postará o vašu skvelú zábavu. K dispozícii sú kúpeľne, ktorých súčasťou sú vane alebo sprchy, toaletné potreby zdarma a sušiče na vlasy. Súčasťou zariadenia izieb sú telefóny a písacie stoly. Upratovacie služby sa poskytujú denne.
13 mar

Doprava Gothenburg - Viedeň

Návrat
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR1587
9:25 - Gothenborg, Landvetter (GOT)
11:25 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
Priamy let FARE: Value
Doprava:  FR1587
Trieda kabíny: Economy
Meno: Value
Všetky typy cestovného zahŕňajú malú osobnú tašku 40x20x25cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Check-in batožinu do podpalubia je možné si doobjdenať v kroku rezervácie.
Pripomienka:

Všetky termíny k dispozicií po kliknutí na "Možnosti rezervácie" a "K termínom a objednávke"

Cena na osobu od
196 €
Pri objednávke 2 dospelých
K termínom a objednávke
Obsahuje
Destinácia 1
Preprava 2
Ubytovanie 1

Naše nápady na cestu

 
Viac ponúk