Kodaň z Bratislavy
od 296 €
Copenhagen, Denmark

Kodaň z Bratislavy

Víkendovka
Vytvorený: utorok 31. januára 2023 - Odchod: sobota 1. apríla 2023
Ref ID: 4298148
Cena na osobu od
296 €
Pri objednávke 2 dospelých

O mieste

Pred desiatimi rokmi prichádzali návštevníci do Kodane len kvôli kanálom, dláždeným námestiam, pôvabným uličkám a pastelovým domom. Teraz je toto mesto známe najmä vďaka inovatívnemu dizajnu, špičkovej architektúre a špičkovým reštauráciám. Toto historické mesto kanálov sa stalo moderným, kozmopolitným a vzrušujúcim, bez toho, aby stratilo svoje staré čaro. Rozprávkový prístav Nyhavn, legendárne nábrežie mesta, je najtradičnejšou pamiatkou Kodane, kde si návštevníci vychutnávajú dláždené ulice a farebné domy, ktoré kontrastujú s nábrežím Langelinje, kde sa nachádza najznámejšia atrakcia mesta, Malá morská víla. Pri prechádzke po nábreží Langelinje sa na obzore objaví moderná budova opery, ktorá turistov vráti do 21. storočia. Ďalšou z nových dominánt mesta na nábreží je zábavný komplex Black Diamond, ktorý je ďalším dôvodom na cestu mimo malého centra zameraného na turistov. Samotná budova je ohromujúca a poskytuje jedinečnú príležitosť na leňošenie na lehátku s výhľadom na vodu. Dve z najpohodovejších častí mesta sú Veesterbro a Norrebro, ďaleko od stád turistov. Tieto živé štvrte umožnia najodvážnejším cestovateľom premiešať sa s miestnymi obyvateľmi a zažiť búrlivú atmosféru miest, ako je Norrebro Food Hall, krytý trh s jedlom, alebo Ralea, reštaurácia, kam chodia miestni kuchári po práci na jedlo. Najfajnovejšia štvrť Kodane plná módnych barov, dizajnových obchodov a reštaurácií, kde môžu návštevníci zažiť kulinársku revolúciu, ktorú mesto ponúka, je vzdialená len pár minút jazdy metrom z centra mesta. Menej frekventovaná ostrovná štvrť Christianshavn ponúka pokojný pohľad na rezidenčný život a prechádzky popri kanáli. Nachádza sa tu aj "slobodné mesto" Christiana, farebná alternatívna komunita vybudovaná hippies v 70. rokoch, ktorá žiari galériami a kaviarňami a má svoje vlastné, prísne pravidlá. Kodaň je čistá, bezpečná a ľahko sa spoznáva. Je tiež jedným z najekologickejších miest v Európe a jej verejná doprava by vyvolala závisť aj v New Yorku. Jej centrum je vyhradené pre chodcov a platia tu prísne zákony proti znečisťovaniu životného prostredia. Je to ekologicky idylické miesto s množstvom zelene a počet bicyklov často prevyšuje počet áut, takže si dávajte pozor, aby ste nevstúpili na cyklistické pruhy. Bezstarostne sa túlajte do svetoznámeho zábavného parku Tivoli a nádhernej mestskej botanickej záhrady, alebo sa v lete vyberte do kaviarní a reštaurácií na chodníku spolu s miestnymi obyvateľmi. Nech už sa v dánskom hlavnom meste rozhodnete robiť čokoľvek, či už sa budete venovať dizajnu a gastronómii, alebo sa budete túlať v úžase, Kodaň vás bude stále volať späť ako siréna.
Viac informácií
Vytvorený: utorok 31. januára 2023 - Odchod: sobota 1. apríla 2023
Typ zájazdu
Víkendovka
Raňajky

Zahrnuté služby

01 apr

Doprava Bratislava - Copenhagen

Odchod
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR5740 - Riadené: Ryanair Sun S.A.
20:45 - Bratislava, M R Stefanik (BTS)
22:30 - Copenhagen, Kastrup (CPH)
Priamy let FARE: Value
Doprava:  FR5740 Riadené:  Ryanair Sun S.A.
Trieda kabíny: Economy
Meno: Value
01 apr

Ubytovanie

3 nocí
CABINN City Hotel
71%
V 2,2 km od centra Free breakfast Mitchellsgade 14, Copenhagen 1568 Queen double standard
CABINN City Hotel má vrámci destinácie KODAŇ centrálnu polohu, 10 min. pešky nájdete Záhrady Tivoli a Radničné námestie. Hotel je 0,9 km od Strøget (pešia zóna) a 2,2 km od Nyhavn. Terasa ponúka krásny výhľad a k vybaveniu tohto ubytovacieho zariadenia patrí tiež bezplatný bezdrôtový prístup na internet a televízia v spoločných priestoroch. Ubytujte sa v niektorej z 352 izieb a cíťte sa ako doma. Bezplatný bezdrôtový prístup na internet vám umožní byť neustále v spojení, zatiaľ čo satelitná televízia sa postará o vašu skvelú zábavu. K dispozícii sú kúpeľne (sprchy). Súčasťou zariadenia izieb sú písacie stoly a kávovary/čajníky. Upratovacie služby sa poskytujú na vyžiadanie.
04 apr

Doprava Copenhagen - Bratislava

Návrat
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR5741 - Riadené: Ryanair Sun S.A.
20:35 - Copenhagen, Kastrup (CPH)
22:15 - Bratislava, M R Stefanik (BTS)
Priamy let FARE: Value
Doprava:  FR5741 Riadené:  Ryanair Sun S.A.
Trieda kabíny: Economy
Meno: Value
Všetky typy cestovného zahŕňajú malú osobnú tašku 40x20x25cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Check-in batožinu do podpalubia je možné si doobjdenať v kroku rezervácie.
Pripomienka:

Všetky termíny k dispozicií po kliknutí na "Možnosti rezervácie" a "K termínom a objednávke"

Cena na osobu od
296 €
Pri objednávke 2 dospelých
K termínom a objednávke
Obsahuje
Destinácia 1
Preprava 2
Ubytovanie 1

Naše nápady na cestu

 
Viac ponúk