Malta z Viedne
od 311 €
Malta, Malta

Malta z Viedne

Valentín
Vytvorený: utorok 31. januára 2023 - Odchod: pondelok 13. februára 2023
Ref ID: 4288861
Cena na osobu od
311 €
Pri objednávke 2 dospelých

O mieste

Maltské ostrovy sú taviacim kotlom rôznych kultúr, ktoré pomohli formovať našu históriu, dedičstvo a životný štýl. Hoci vo všetkom, čo robíme, zostáva vrodená "maltézskosť", vplyvy minulých vládcov sú stále viditeľné v našom každodennom živote. Náš jazyk pochádza zo semitských koreňov s talianskymi vplyvmi a je jediným jazykom svojho druhu, ktorý sa píše latinkou; naše hlavné mesto - Valletta - a opevnenia na ostrovoch postavili rytieri svätého Jána; na našej štátnej vlajke je vyobrazený Jurajov kríž, ocenenie za statočnosť krajiny počas druhej svetovej vojny, počas ktorej Malta slúžila ako námorná základňa pre Britov, a zoznam by mohol pokračovať. Na ostrove s rozlohou len 316 kilometrov štvorcových sa nachádza 8000 rokov histórie, a tak ju nájdete v každom kúte ostrova. Od najstarších voľne stojacich megalitických chrámových stavieb a Hypogeum Ħal Saflieni až po neuveriteľné výtvory opevnenej architektúry, ako je "tiché" mesto Mdina a hlavné mesto Valletta, obe zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, zistíte, že Maltské ostrovy majú aj svoju modernejšiu stránku. Po viac ako 160 rokoch britskej nadvlády sa Malta v roku 1964 stala nezávislým štátom. Odvtedy sa ostrov ďalej rozvíjal a stal sa príjemným a prívetivým ostrovom, ako ho poznáme dnes. Maltské ostrovy majú čo ponúknuť každému typu cestovateľa, od krásnych slnečných pláží cez zábavné voľnočasové aktivity až po luxusné zážitky a samozrejme historické a kultúrne výlety. Malta je otvorená, bezpečná a multikultúrna destinácia, ktorá bola vždy taviacim kotlom zahŕňajúcim rozmanitosť kultúr. Dnes je naša krajina jedným z najinkluzívnejších miest na svete, ktoré každoročne s radosťou privíta tisíce cestovateľov všetkých tvarov, veľkostí, farieb pleti a vierovyznaní. Fakty o Malte - Maltské ostrovy sa môžu pochváliť 300 slnečnými dňami počas celého roka. - Malta je vzdialená menej ako tri hodiny letu z väčšiny hlavných európskych letísk. - Celková rozloha ostrova je len 316 kilometrov štvorcových, čo znamená, že cestovné časy sú často kratšie ako 20 minút! - Dva úradné jazyky na ostrove sú maltčina a angličtina, ale mnohí obyvatelia ovládajú aj taliančinu. - Hlavné mesto Valletta bolo v roku 2018 vyhlásené za Európske hlavné mesto kultúry a je jednou z troch pamiatok svetového dedičstva UNESCO, ktoré sa nachádzajú na ostrove. - Malta vstúpila do Európskej únie 1. mája 2004 a euro prijala na Nový rok 2008.
Viac informácií
Vytvorený: utorok 31. januára 2023 - Odchod: pondelok 13. februára 2023
Typ zájazdu
Raňajky
Malta
Valentín

Zahrnuté služby

13 feb

Doprava Viedeň - Malta

Odchod
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR1588
7:15 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
9:30 - Malta, Malta Intl Airport (MLA)
Priamy let FARE: Value
Doprava:  FR1588
Trieda kabíny: Economy
Meno: Value
13 feb

Ubytovanie

4 nocí
De Rohan B&B
95%
V 1,1 km od centra Continental breakfast Sqaq Numru 11Triq Il-Kbira, Zebbug ZBG1361 Double room - 1 queen bed
De Rohan B&B leží v srdci destinácie Zebbug, do 15 min. autom od Brána do starého mesta Mdina a Katakomby sv. Pavla a sv. Agáty. Penzión so 4 hviezdičkami je 6,8 km od Útesy Dingli a 7,7 km od Hagar Qim (pamätník). Terasa ponúka skvelý výhľad a k dispozícii je tiež vonkajší bazén. Súčasťou vybavenia zariadenia penzión sú tiež bezplatný bezdrôtový prístup na internet, služby vrátnika a slávnostná sála. Ak sa chystáte na výlet do okolia, môžete sa za príplatok odviesť kyvadlovou dopravou. V 5 izbách so špecifickou výzdobou, ktorých súčasťou sú minibary a LED TV, sa budete cítiť ako doma. K dispozícii je bezplatný káblový a bezdrôtový prístup na Internet. K dispozícii sú súkromné kúpeľne, ktorých súčasťou sú sprchy, pripevnené sprchy a toaletné potreby zdarma. Súčasťou zariadenia izieb sú sejfy a písacie stoly. K dispozícii sú tiež telefóny (bezplatné miestne hovory).
17 feb

Transfer

Transfer z De Rohan B&B do Malta Intl Airport (MLA)

Zdieľaný

Standard Shuttle (Autobus)
  • Žiadna čakacia doba
17 feb

Doprava Malta - Viedeň

Návrat
Ryanair
Ryanair Ryanair - FR1589
6:35 - Malta, Malta Intl Airport (MLA)
8:50 - Vienna, Wien Schwechat (VIE)
Priamy let FARE: Value
Doprava:  FR1589
Trieda kabíny: Economy
Meno: Value
Všetky typy cestovného zahŕňajú malú osobnú tašku 40x20x25cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Check-in batožinu do podpalubia je možné si doobjdenať v kroku rezervácie.
Pripomienka:

Všetky termíny k dispozicií po kliknutí na "Možnosti rezervácie" a "K termínom a objednávke"

Cena na osobu od
311 €
Pri objednávke 2 dospelých
K termínom a objednávke
Obsahuje
Destinácia 1
Preprava 2
Ubytovanie 1
Transfery 1

Naše nápady na cestu

 
Viac ponúk